Wróć do listy

Identyfikacja wizualna ZOO Wrocław

We współpracy ze specjalistami Ogrodu Zoologicznego dbamy na co dzień o unikalną identyfikację wizualną wrocławskiego ZOO.

Przebieg współpracy

O kliencie

ZOO Wrocław to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt. Największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo.

Wyzwania

Przed rozpoczęciem projektu przeprowadzany jest szczegółowy audyt mający na celu zbadanie możliwości produkcyjnych i montażowych. Po wizji lokalnej przeprowadzonej na terenie ogrodu zoologicznego zostały dobrane komponenty oraz techniki produkcji, które mogły być zastosowane w wymagającym środowisku ZOO.

Działania

Z wielkim zaangażowaniem konstruktora stworzyliśmy tablice „Dodo” - edukacyjne pomoce dotyczące zwierząt zagrożonych wyginięciem takich jak laotański szczur skalny, pingwin przylądkowy, okapi czy kanczyl filipiński. Oznaczenia na tablicach wykonaliśmy z ekologicznych materiałów i przedmiotów, które przyczyniają się do wyginięcia zwierząt takich jak siatki rybackie, butelki pet, puszki czy np. piły do wycinki drzew.

Osiągnięte efekty

Profesjonalnie wykonana i pełna estetyki identyfikacja wizualna ZOO Wrocław stanowi niezastąpiony element wystroju, przyciągając uwagę zwiedzających. Dzięki starannie zaprojektowanym tablicom zwiedzający mają okazje poszerzyć swoja wiedze o fascynującym świecie roślin i zwierząt.

Zobacz inne Case Study

Sieci handlowe
Otwarcia i remodeling w sklepach sieci Stokrotka

Przez ponad 11 lat stale i aktywnie wspó...

Zobacz więcej
Zlecenia indywidualne
Identyfikacja wizualna ZOO Wrocław

We współpracy ze specjalistami Ogrodu Z...

Zobacz więcej
Zlecenia indywidualne