Kasetony

Rodzaje kasetonów

Podświetlany szyld z logotypem to podstawowa wizytówka miejsca sprzedaży, lokalu usługowego, restauracji i wszelakich punktów o charakterze komercyjnym. Kaseton znajdujący się na zewnętrznej elewacji prócz zgodności z księgą marki nie powinien także odbiegać od architektonicznego aspektu budynku i miejsca. Dobrze, jeśli księga znaków daje takie możliwości. Umożliwia wpisania się oznakowania, kasetonu w zabytkową zabudowę miasta lub przeciwnie, w nowoczesne, modernistyczne centrum np. poprzez użycie innych materiałów. Zawsze jednak stanowi zewnętrzną wizytówkę firmy.

Materiały używane do produkcji szyldów i kasetonów to: drewno, tworzywa od mlecznych po transparentne, płyty kompozytowe z zewnętrzną warstwą aluminium o różnym wykończeniu, plexi barwione w masie po elastyczne tkaniny, takie jak baner winylowy z grafiką.

Końcowy wygląd kasetonu zależy także od jego wykończenia. Każdy z wymienionych materiałów można poddawać różnorakiej obróbce i kształtować ciekawe formy. Frezowanie, czy grawerowanie według ciekawego pomysłu często decyduje o końcowym efekcie.

Najpopularniejsze modele realizowanych u nas kasetonów to:

Kaseton z frontem z plexiglass

Nadruk wykonany na folii do podświetleń, wyklejony na płycie plexi osadzonej na profilu kasetonowym.

Zdjęcie 22.03.2018, 17 43 46
Zdjęcie 25.03.2018, 09 01 23

Kaseton z frontem z elastycznego lica

Baner winylowy napięty na profilu kasetonowym. Wydruk wykonywany jest w trybie do podświetleń lub druku w podwójnym nasyceniu.Ten model używany jest w sytuacji, kiedy długość kasetonu przekracza wielkość dostępnych materiałów płaskich. 

Kasetony z płyty kompozytowej

z frezowanymi literami i podklejoną plexi

płyta kompozyt czarna połysk
DSCF2383

Kaseton z literami przestrzennymi

Kaseton z licem z płyty kompozytowej z dodatkowymi literami przestrzennymi.

Kaseton z elementami na dystansie

Kaseton z licem z plexi lub kompozytu z dodatkowymi podświetlonymi elementami na dystansie

DSC08501
DSC01395

Kaseton z efektem Halo

Kaseton z licem z płyty kompozytowej z dodatkowym podświetleniem od strony ściany

Ciągi świetlne

Ciąg kasetonów dowolnej długości i konfiguracji

IMG_4899

Wymienione wyżej modele to produkcje standardowe. Mogą one być dowolnie modyfikowane. Można budować kasetony dwustronne, zwane semaforami. Łączyć materiały, formować nietypowe nietypowe kształty i ciekawe efekty świetlne.

Standardem oświetlenia w realizowanych przez nas kasetonach jest użycie LED, które oprócz właściwości energooszczędnych nie nagrzewają się. Są też materiałem, który daje spore możliwości formowania w puszcze kasetonowej. 

Minimalna grubość kasetonu podświetlanego to 5 cm.

Oświetlenie LED

Żywot tradycyjnych żarówek oraz halogenów staje pod znakiem zapytania w obliczu wielofunkcyjnych żarówek typu LED. Od kilku lat można zaobserwować rosnącą popularność technologii LED, która stopniowo, lecz skutecznie wypiera z codziennego użytku inne źródła oświetlenia.

Swój początek znalazły w elektronice. Początkowo były wykorzystywane jako lampki kontrolne w urządzeniach RTV, AGD oraz aparatach fotograficznych. Małe światełka pierwotnie świeciły na czerwono i zielono. Zwiększając ich moc uzyskano światło jaśniejsze – białe oraz ciepłe żółte, które z powodzeniem zaczęły zastępować popularne żarówki, świetlówki halogenowe, a nawet długie lampy jarzeniowe. Dziś, przy wykorzystaniu odpowiednich technik możemy otrzymać światło o różnej barwie oraz natężeniu.

Jak działa oświetlenie LED

Działanie oświetlenia LED oparte jest na elektroluminescencji, zjawiska, które zachodzi w materiałach półprzewodnikowych. Półprzewodnik to kryształ zbudowany z dwóch warstw P i N, gdzie P posiada ładunek dodatni, a N – ujemny. Dostarczając do półprzewodnika prąd, elektrony z warstwy N przechodzą do warstwy P. Podczas przeskoku elektronów wydziela się energia w postaci światła. Konkretne barwy światła w oświetleniu LED uzyskuje się dzięki zastosowaniu odpowiednich rodzajów materiałów półprzewodnikowych oraz umieszczeniu warstw N i P w danej odległości od siebie.

Zalety diod ledowych

Źródła światła oparte na technologii półprzewodnikowej mają nawet 25-krotnie dłuższy okres żywotności od tradycyjnych żarówek. Choć oświetlenie typu LED na rynku funkcjonuje stosunkowo krótko, to charakteryzuje się największą liczbą korzyści w porównaniu do innych źródeł światła:

• energooszczędność,
• trwałość – czas eksploatacji ledów to minimum 5 lat nieprzerwanego świecenia,
• odporność na uderzenia – żarówki LED nie posiadają szklanych elementów,
• kolor – dzięki odpowiedniej konstrukcji żarówki można uzyskać dowolny kolor i odcień,
• ekspresowy czas włączania i wyłączania – ledy gasną i zaświecają się w przeciągu mikrosekund,
• mała emisja ciepła.

Zastosowanie żarówek typu LED

Technologia LED należy do najbardziej zaawansowanych i najszybciej rozwijających się. Znajduje zastosowanie m.in. jako:

• oświetlenie wnętrz,
• oświetlenie mebli i elementów wystroju,
• podświetlenie materiałów reklamowych,
• oświetlenie elewacji oraz elementów architektonicznych,
• lampy uliczne,
• oświetlenie w samochodzie,
• żarówki samochodowe,
• sprzęt typu monitor, telewizor, telefon komórkowy czy ekrany LED.

Zadzwoń lub napisz e-mail w celu uzyskania szczegółów.

tel. 609 025 660

PRACUJEMY OD 8.00 DO 16.00​