Canon Colorado 1650 - Centrum Produkcji Reklamowej

Rozwijamy się!

Na początku roku zakupiliśmy nowe urządzenie do naszego zaplecza technologicznego. Maszyna rolowa Canon Colorado 1650 drukująca w technologii UVgel  drukuje z prędkością 159m2/h, oraz możliwością wykończenia druku w macie i połysku na wszelakich materiałach rolowych, od canvasu i tapety po folie polimerowe w rozdzielczości do 1800 dpi. Ponadto wydruki nie muszą być laminowane ze względu na swoja trwałość i odporność.

Technologia UVgel

Technologię UVgel zgłoszono do wszystkich najważniejszych, odnoszących się do stosowania wyrobów w pomieszczeniach certyfikatów, takich jak AgBB oraz Green-guard GOLD, co pozwoli na wykorzystywanie wydruków w szczególnie wymagających warunkach, jak choćby w szpitalach, szkołach i miejscach publicznych. Atrament Canon UVgel nie wykorzystuje w ogóle VCL, czyli związku chemicznego tradycyjnie stosowanego w atramentach. Praca w normalnych warunkach z technologią Canon UVgel oraz obsługa wydruków atramentami UVgel nie naraża operatora oraz końcowych klientów na działanie substancji HAP.  W przypadku technologii Canon UVgel, poproszono grupę sprzedawców sprzętu drukującego oraz dostawców usług druku, aby oceniła wydruki. Wydany został jednomyślny werdykt stwierdzający, że wydruki
są pozbawione zapachu.

Technologia FLXfinish

Technologia FLXfinish umożliwia nadanie pracom matowe lub błyszczące wykończenie bez potrzeby stosowania specjalnych atramentów czy mediów. Colorado 1650 może realizować atrakcyjne matowe wydruki z zachowaniem niezwykle bogatej
gamy kolorystycznej oraz niezwykłą ostrością szczegółów. Inteligentne wykorzystanie utrwalającego obraz światła UV LED w drukarkach Colorado 1650 stanowi podstawę uzyskiwania zróżnicowanego wykończenia powierzchni. Pełne utwardzanie następuje pod koniec procesu druku, ale rozpoczyna się ono tuż po naniesieniu atramentu UVgel na podłoże, by zapewnić mu odpowiednie wykończenie.

Technologia FLXfinish+

Wykończenie matowe, błyszczące, lub mieszany mat i połyskBez konieczności zmiany atramentu lub nośnika i bez dodatkowego kanału na lakier. Bez konieczności zmiany atramentów, nośnika lub dodatkowego kanału lakieru.

Stickery i tapety, obrazy i wiele innych możliwości!

Drukuj obrazy i tapety, fotografie małe i duże, naklejki (stickery) w kształcie i rozmiarze jaki tylko chcesz w rozdzielczości do 1800 dpi.